in ,

11.100 dolara dokunan Bitcoin fiyatı yüzde 6 geriledi: Sırada ne var?

OKEx haberinin ardından Bitcoin yüzde 3 düştü: Analistler endişeli değil
OKEx haberinin ardından Bitcoin yüzde 3 düştü: Analistler endişeli değil

Bitcoin fiyatı dün TSİ 18.00’de yüzde 3 daha düştükten sonra 0,216 Fibonacci seviyesine, 10.446 ila 10.000 dolar aralığındaki eski konumuna geri döndü.


22 Eylül Bitcoin fiyat analizi

4 saatlik zaman diliminde, son dört şamdanın üzerinde uzun fitiller görebiliyoruz, bu da ayıların bu güçlü direnç seviyesini şiddetle savunduğunu gösteriyor. Aşağıdaki doldurulmamış CME boşluğu, BTC boğalarının bu konsolidasyon döneminden kurtulamaması durumunda bir kez daha olası bir tehdit gibi görünüyor.

22 Eylül Bitcoin fiyat grafiği
22 Eylül Bitcoin fiyat grafiği

Şu anda tüm gözler BTC’de 4 saatlik grafikte 10.446 dolardan 0,236 Fibonacci seviyesinin üzerinde. Bir sonraki muhtemel boğa hedefi, 28 Temmuz 2020’den beri BTC için sürekli olarak önemli bir S/R seviyesi olan 10.580 dolar olabilir.

Bunun üzerinde, BTC 11.000 dolara geri dönmek için yola devam ederse bir sonraki ana hedef olarak 10.700 dolar var. Sonrasında 50 EMA hattına (mavi) ve 0,382 Fibonacci seviyesi olan 10.836 dolar var. Bu özel Fibonacci seviyesi, bu çizginin üzerinde bir kırılmayı daha da zorlaştırabilecek 200 EMA ile güçlendiriliyor.

Aşağı yönlü bir kırılma halinde son zamanlarda yukarıda bahsedilen çöküşü 10.290 dolar civarında yakalayan birincil kanal desteğine (sarı çizgi) sahibiz. Günlük grafikte 26 Nisan’dan bu yana kapanmadığı için bu izlenmesi gereken önemli bir alan olmaya devam edecek. Bu gerçekleşirse önemli bir düşüş uyarısı olarak yorumlanabilir.

Fiyatlar aşağı yönlü kırılmaya devam ederse 10.200 ila 10.000 dolar arasındaki ana destek bölgesi (yeşil), Bitcoin’in fiyatının aşağıdaki CME boşluğuna düşmesi için güvenli bir bölge görevi görecek.

4 saatlik RSI’da aşırı satım bölgesine düşen BTC, yakında başka bir keskin düşüş olursa fiyatları yükseltmeye yardımcı olmak için bir miktar satın alma baskısı oluşturabilir.

4 saatlik Bitcoin fiyat grafiği
4 saatlik Bitcoin fiyat grafiği
  • Toplam piyasa hacmi: 335 milyar dolar
  • Bitcoin piyasa hacmi: 193 milyar dolar
  • Bitcoin hakimiyeti: %57,7

Bu arada 22 Eylül Cardano fiyat analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rekor sayıda Ethereum sözleşmesi sona eriyor! Fiyat nasıl etkilenecek?

Rekor sayıda Ethereum sözleşmesi sona eriyor! Fiyat nasıl etkilenecek?

22 Eylül Polkadot (DOT), Tezos (XTZ) ve BAT fiyat analizi

22 Eylül Polkadot (DOT), Tezos (XTZ) ve BAT fiyat analizi