in

11.000 doları kıran Bitcoin yürüyüşüne devam ediyor!

Merkezsiz borsa hacimleri rekor üstüne rekor kırıyor: Eylül verileri açıklandı
Merkezsiz borsa hacimleri rekor üstüne rekor kırıyor: Eylül verileri açıklandı

Bitcoin fiyatı bugün uzun bir aradan sonra 11.000 doları kırmayı başardı. Son 24 saatte yüzde 7’nin üzerinde değer kazanan kripto para bu haberin yazıldığı sırada 11.106 dolardan işlem görürken piyasa değeri de Ağustos 2019’dan bu yana ilk defa 200 milyar doların üstüne çıktı.

Haftalık Bitcoin (BTC) grafiği


Olağanüstü ralli, Bitcoin’in 9.200 dolar seviyesinin üzerine çıkmasıyla bu haftanın başlarında start aldı. BTC geri çekilmeden önce hızla 11.300 dolara yükseldi. Daha sonra 10.560 dolara kadar düşerek yatırımcılara olası bir toparlanma izlenimi verirken sonra tekrar hareketlendi ve 11.000 doları yine aştı.

Ani geri dönüş hem short hem de long pozisyonlarda yoğun bir tasfiyeye sebep oldu. Vadeli işlem platformu BitMEX’te 4 milyon dolarlın long pozisyon tasfiye olurken 2,5 milyon dolarlık short pozisyonu da tasfiyelerden nasibini aldı.

Günlük hacim zirve yaptı

Bitcoin’in işlem hacmi de fiyat ile birlikte yükseldi. Sadece üç gün önce, işlem hacmi günde 16,6 milyar dolara düşmüştü. Ancak bugün 35 milyar dolara yürüdü ve %110’luk bir artış kaydetti.

Bitcoin’in pazar hakimiyeti de yüksek seviyelere geri döndü. Haziran 2019’dan bu yana görülmeyen bir rakam olan %60’a düşen hakimiyet oranı% 63’e kadar geri döndü. Bu da pazarın yaklaşık üçte ikisine tekabül ediyor.

Diğer kripto paralar bugün yeşil renkte. Cardano gibi paralar 24 saatlik grafikte pek değişmezken, Litecoin %11 artışla dikkat çekti. Küresel kripto piyasası hacmi ise toplam 321 milyar dolar seviyesine yükseldi.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

28 Temmuz Ethereum fiyat analizi: ETH için düşüş ihtimaline dikkat

28 Temmuz Ethereum fiyat analizi: ETH için düşüş ihtimaline dikkat

Altın fiyatlarındaki düşüşün arkasında Bitcoin mi var?

Goldman Sachs’tan dolar ve altın tahmini: Bitcoin nasıl etkilenecek?