in , , ,

10 Temmuz kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de (BTC) son durum

Bitcoin yeniden 18.000 doları kazanırken XRP, Spark snapshot sonrası düşüşte
Bitcoin yeniden 18.000 doları kazanırken XRP, Spark snapshot sonrası düşüşte

10 Temmuz Çarşamba, Kripto para piyasaları yeni gün ile birlikte 350 milyar doların üzerine çıkmış durumda. Son 24 saat içinde 83 milyar dolar ortalama işlem hacmi görülürken fon girişlerinin büyük çoğunluğunun Bitcoin pazarlarına olduğunu görüyoruz. Zira ilk 100 kripto para baktığımızda birkaç altcoin dışından tamamı negatif bölgede seyrediyor.

Bu durum Bitcoin’in Pazar payının yükselen bir ivme ile ilerlemesine neden oluyor. Şu an kripto paraların Pazar değerlerine baktığımızda Bitcoin Pazar payının yüzde 65’e ulaştığını görebiliyoruz. Altcoinlerin baskı altında kaldığı mevcut piyasada Böylece Bitcoin yükselişine ağır adımlarla devam ediyor.


10 Temmuz Bitcoin fiyat analizi

Dünkü Bitcoin yükselişinin ardından piyasa genelinde bir düzeltme beklentisi oluşsa da, BTC alıcılı işlemlerin yoğunluğundan dolayı 12.000 doların üzerinde kalmayı başardı. Bugün ise düzeltmenin erteleneceğini düşünen piyasa oyuncuları BTC alımına devam ettiler. Ve öğle saatlerin bulunduğumuz şu an Bitcoin’in önemli kripto para borsalarında 13.000 dolar seviyesine ulaştığını görüyoruz.

13.000 dolar BTC/USD paritesi için kritik bir direnç noktası. Bu seviyede alıcı ve satıcıların yoğun mücadelesi görülebilir. Bir düzeltme gelmesi durumunda 12.700 ve 12.400 dolar seviyeleri kritik destek noktaları olarak duruyor.

Düzeltme senaryosunda Bitcoin bu destek aralığına tutunmayı başarırsa günlük grafikte görülen olumlu teknik göstergeler, Bitcoin’in daha yüksek seviyelere çıkması için tetikleyicisi olabilir. Zira şu an Stokastik RSI ve MACD, Haziran rallisinin başladığı seviyelerde bulunuyor. Aynı zamanda RSI göstergesi de pozitif bölgede yer alıyor.

Bitcoin Temmuz ayında 15.000 doları görebilir mi?

Haziran rallisini hatırlayacak olursak; 7.500 dolar seviyelerinden başlayan hareket 14.000 dolara kadar devam etmişti. Ardından görülen ideal düzeltme Fib 0,618 seviyesi olan yaklaşık 10.000 dolarda son buldu. 10.000 dolar seviyesinde destek bulan Bitcoin, 2. Faz hareketine başlamış durumda. Bu süreçte 12.300-400 dolar kritik dirençti. Ve hızlı şekilde geçildi. Şu an ise bu seviye, kısa vadeli dalgalı hareketlere neden olacak düzeltme için önemini koruyor. Ancak 12.400 doların kırılması teyit edildiği için BTC, olumlu hava etkisi ile 15.000 dolar bandını radarına almış durumda.

Piyasayı olumsuz etkileyecek haberlerin çıkmaması durumunda Temmuz ayı yükseliş trendi, devam edecek gibi duruyor.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tron (TRX) ve Binance Coin (BNB) için sırada ne var? Günlük analiz

Yatırımcılar neden Binance Coin (BNB) ve Monero’dan (XMR) olağanüstü bir fiyat artışı beklemeliler?

Goldman Sachs, Avrupa'da Kripto ETP hizmeti veriyor

Bu gelişme Goldman Sachs’ın gizli kripto projesini hızlandırdığını gösteriyor