10 Haziran Kripto para piyasaları özeti

kripto para piyasası ve bitcoin
Kripto paralar güne nasıl başladı?

10 Haziran Pazartesi, kripto para pazarları yeni haftaya 246,6 milyar dolar piyasa değeri ile başlıyor. Hafta sonu 250 milyar dolar seviyelerinde olan piyasa değerinde bir miktar düşüş kaydediyoruz.

Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise 61,8 milyar dolar olarak belirlendi. Ortalama işlem hacminde önemli bir değişiklik görülmezken işlemlerin satış ağırlıklı devam ettiği görülüyor.

Piyasa değeri yüksek kripto paraların hemen hemen hepsi güne negatif görünümde başlarken ortalama yüzde 2 – 3 oranında bir gerileme söz konusu. İlk 20’de ise Bitcoin SV (BSV) ve TRON (TRX) yüzde 5’in üzerindeki kayıpları ile dikkat çekiyor.

8.000 dolar barajını aşmakta zorluk yaşayan Bitcoin alıcıları, gelen satışları karşılayamayınca Bitcoin’in (BTC) 7.700 dolar bandına kadar gerilediğini görüyoruz. Mevcut pozisyona göre şu an bir düzeltme halinde olan Bitcoin’in gün içinde 8.000 doları yeniden deneme olasılığı bulunuyor.

İlk 10 kripto para 10 Haziran destek – direnç seviyeleri

Dün oluşan fiyatlara göre Bitcoin ve ilk 9 altcoin (Tether hariç) için belirlediğimiz kritik seviyeleri aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir