in ,

1 BTC üstü bakiyeye sahip cüzdan sayısı rekor kırdı!

1 BTC üstü bakiyeye sahip cüzdan sayısı rekor kırdı!
1 BTC üstü bakiyeye sahip cüzdan sayısı rekor kırdı!

Bitcoin (BTC), en iyi kripto para birimleri arasında popülerlik tablolarına hâkim olmaya devam ediyor.


Aktif adres sayısında Bitcoin, Ethereum’u devirdi

Piyasa analitik firması Glassnode’den alınan verilere göre Bitcoin, Ethereum’un günlük yaklaşık üç katı aktif adrese sahip. Ayrıca Bitcoin, Litecoin’den 11 kat ve XRP’den 140 kat daha fazla aktif adrese sahip.

Günlük olarak oluşturulan yeni Bitcoin adreslerinin sayısı, Ethereum’un neredeyse beş katı. İlginçtir ki, yeni Bitcoin adresleri, üçüncü halving olayından sonraki 24 saat içinde yaklaşık 470 bine ulaştı. Ethereum ağı ise o gün sadece 90 bin yeni adres artışı kaydetti.

1 BTC üstü tutan adres sayısı rekor kırdı

En az 0,1 BTC’ye sahip adres sayısı 3.053.970 iken 1 BTC’den fazla bakiyeye sahip adres sayısı 815.698 ile rekor kırdı.  Toplam 626 milyon Bitcoin adresi bulunuyor ve bunların %95’inde sıfır BTC var.

2017-2018 boğa koşusundan sonra, milyonlarca Bitcoin adresi boşaltıldı. Ancak pozitif bakiyeye sahip Ethereum adreslerinin sayısı sürekli artmaya devam etti.

İçerisinde herhangi bir tutarda kripto para barındıran cüzdan sayısına baktığımızda Ethereum (tüm tokenlerle birlikte), Bitcoin’in 10 milyon adet üzerinde yer alıyor. Ancak oransal olarak bakıldığında ETH cüzdanlarının binde 8’inde, Bitcoin cüzdanlarının ise yüzde 3’ünde bakiye bulunuyor.

Küçük yatırımcıların ve ağ kullanıcılarının ETH’ye yatırım yapmaya daha meyilli oldukları gözlemlenirken büyük yatırımcı ve trader’ların BTC’ye yöneldiği anlaşılıyor.

coinspeaker

Bomba iddia: “Altın mülkiyeti yasaklanabilir!” Bitcoin için anlamı ne?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20.000 mağaza daha Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlıyor!

20.000 mağaza daha Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlıyor!

ABD'de gündem negatif faiz: Kripto para alanına etkisi nasıl olacak?

Rapor: Dijital paraların Amerikan doları üzerindeki potansiyel etkileri